هوبرت دی ژیوانشی Hubert de Givenchy طراح مشهور فرانسوی و پایه گذار کمپانی بین المللی مد و لوازم آرایشی، در سن ۹۱ سالگی درگذشت. این خبر را شریک زندگی او روز دوشنبه (۱۲ مارس ۲۰۱۸/ ۲۱ اسفند) در پاریس اعلام کرد. فیلیپ وِنه گفت که ژیوانشی روز شنبه درگذشته است.
  Black Givenchy dress of Audrey Hepburn
  ژیوانشی در ۲۰ فوریه ۱۹۲۷ به دنیا آمد و در خانه ای مرفه بزرگ شد.او خانه مد خود The House of Givenchy را در سال ۱۹۵۲ تأسیس و از همان دهه ۱۹۵۰ برای هنرمندان و چهره های سرشناس زیادی لباس و اکسسوار طراحی کرد؛ از جمله برای الیزابت تیلور و اودری هپبورن.
  لباس سیاه مشهوری که هپبورن برای بازی در فیلم "صبحانه در تیفانی" (محصول ۱۹۶۱) بر تن دارد، کار ژیوانشی بود. این لباس در سال ۲۰۰۶ در خانه حراج کریستیز لندن به قیمت ۶۹۲ هزار یورو فروخته شد و بدین ترتیب گرانبهاترین لباس تاریخ سینما لقب گرفت.
  ژیوانشی در طرح های خود جان تازه ای به این نوع لباس بخشید؛ لباس سیاه، تنگ، کوتاه و کلاسیکی که به "سیاه کوچک" مشهور شده است.
  جکی کندی، بیوه رئیس جمهوری ایالات متحده و بانوی اول وقت آمریکا، هم در مراسم خاکسپاری همسرش لباسی بر تن داشت که ژیوانشی آن را طراحی کرده بود.
  کلاه های بسیار بزرگی که معمولا صورت را می پوشانند، از ویژگی های طراحی ژیوانشی برای مد زنانه بودند.
  ژیوانشی در سال ۱۹۸۸ خانه مد خود را فروخت اما همچنان مدیر هنری آن باقی ماند. او در سال ۱۹۹۵ آخرین کلکسیون خود را به نمایش گذاشت. هوبرت دی ژیوانشی از آن پس دوران بازنشستگی را در خانه ای خارج از شهر در جنوب غربی پاریس و همچنین در پاریس سپری کرد. ……

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت پاسارگارد پرینت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس